Дата: 25 февраля 2020 в 13:03, Обновлено 28 октября 2020 в 15:12

Задачы на  2020/2021 навучальны год

Мэта: стварэнне неабходных умоў для ўдасканалення адукацыйнага працэсу і забеспячэння стабільных вынікаў вучэбнай дзейнасці,   удасканалення выхаваўчай прасторы ўстановы адукацыі, якая забяспечвае фарміраванне развітай, духоўна  сталай, творчай асобы школьніка і выхаванца дашкольнай групы.

Задачы:

1. Працягваць работу па павышэнні якасці адукацыі праз кампетэнтнасны падыход да пабудовы адукацыйнага працэсу, удасканаленне індывідуальнай работы з навучэнцамі і выхаванцамі дашкольнай групы, сістэмы работы па падрыхтоўцы школьнікаў да прадметных алімпіяд, інтэлектуальных конкурсаў.

2. Фарміраваць грамадзянскасць,  маральную культуру і нацыянальную самасвядомасць навучэнцаў, іх сацыялізацыю праз рэалізацыю педагагічнага праекта, арганізацыю вольнага часу непаўналетніх шляхам уцягнення іх у карысныя, здароўезберагальныя формы занятасці; правядзенне індывідуальнай прафілактычнай работы; фарміраванне і равіццё ў школьнікаў цікавасці да прафесіянальнай працы на аснове далучэння  ў розныя віды дзейнасці, інфармавання пра свет прафесій.

3. Удасканальваць супрацоўніцтва школы з сям’ёй і іншымі грамадскімі інстытутамі (узмацніць ролю сацыяльнага партнёрства з бацькамі, арганізацыямі і ўстановамі, якія зацікаўлены ў рашэнні адукацыйных і здароўезберагальных задач у вобласці развіцця дзяцей і падлеткаў).

4.  Стварыць аптымальныя ўмовы для сацыялізацыі дзіцяці дашкольнай групы на аснове эфектыўнага супрацоўніцтва педагогаў і бацькоў.

5Прадоўжыць умацоўваць вучэбна-метадычную  і матэрыяльна-тэхнічную базу шляхам развіцця пазабюджэтнай дзейнасці і сістэмы платных паслуг.